Шовк – дорогий та якісний матеріал. Сировиною для його виробництва є нитки шовковичного (тутового) шовкопряда. Шовк буває креповим, шифоновим, атласним. Залежно від різновиду тканина набуває різної фактури та властивостей, які полегшують носіння та сприяють довговічному використанню. Зважаючи на високу вартість та красу матеріалу власники шовкового одягу хочуть знати, як прати шовк в машинці, щоб не пошкодити тканину. Також актуальними є питання про температуру води, засоби догляду, полоскання.

Основні правила прання шовку

як прати шовк у машинціМатеріал потребує делікатного догляду. Тканина не терпить агресивних порошків, гарячої води, хлорованих засобів. Її не можна інтенсивно терти. Перед пранням варто подбати про засоби догляду. Звичайні порошки не підійдуть для шовкової блузи. Найкращий варіант – купити спеціальний, призначений для цього матеріалу засіб. У його складі немає компонентів, які руйнують структуру тканини. Якщо немає таких засобів, можна взяти дитяче мило або шампунь. 

Як прати шовкові речі вручну

При намоканні натуральні нитки стають крихкими. Тому ручне прання у пріоритеті в порівнянні з машинним. Головне правило - якнайменше впливати на тканину: м'яти, терти, викручувати. Шовк слід прати акуратними та легкими рухами. Крім того, варто дотримуватись певних правил:

  1. Температура води має становити 30–40 °C.
  2. Пральний засіб потрібно розчинити та опустити туди шовкові речі на 15 хв. Важливо не перетримати, інакше матеріал втратить колір.
  3. Після прання кілька разів прополоскати виріб. Можна починати у теплій воді, а закінчувати – у холодній. 

У питанні, як прати шовк вручну, щоб освіжити одяг, рекомендують до 10 л води додавати 2 ст. л. оцту. Якщо при першому догляді за виробом вода забарвилася, то нічого страшного: матеріал віддає зайву фарбу. 

Машинне прання шовкового одягу

Хоча ручний догляд за тканиною більше підійде, це не означає, що матеріал не можна прати в машині. Потрібно використовувати делікатний режим. Якщо в пральній машинці передбачено функцію «ручне прання», слід нею скористатися. При такому режимі споживається велика кількість води та пральний засіб повністю розчиняється. На питання, при якій температурі перуть шовк в машинці, відповідь така: не більше 40 °C, як і у випадку з ручним пранням. Щодо тканини діє те саме правило, що застосовується до інших матеріалів: кольорові та білі речі перуться окремо. 

Сушіння та прасування шовкового одягу

Правильне виконання цих дій зберігає форму виробу. Одяг із шовку необхідно берегти від сонячних променів та обігрівачів. Рекомендується сушити річ у горизонтальному положенні. В іншому випадку слід повісити одяг на вішак. Щоб прасувати штани із шовку, не потрібно чекати, поки вони повністю висохнуть: тканина має бути трохи вологою. Рекомендована температура праски – 150 °C. Щоб розпрасувати складки, бажано повністю змочити виріб, а не обприскувати його. 

Як правильно прати шовкові речі: 3 часті помилки

як прати шовкову сукнюЩоб натуральна тканина зберігала природний колір, не втрачала форму і радувала очі роками, слід уникати таких помилок:

  1. Не враховувати вказівки виробника на етикетці. Не можна замість віддати виріб у хімчистку, прати його в машинці. Груба помилка може зіпсувати вигляд драпірованої сукні або костюма зі вставками та підкладками. Якщо одяг прикрашений паєтками або бісером, за ним необхідно доглядати тільки методом сухого чищення.
  2. Піддавати матеріал дії високих температур. Заборонено прати шовк у гарячій воді та гладити сильно розігрітою праскою. Щоб розгладити кілька складок, слід повісити річ у ванній під час прийняття душу: водяної пари буде достатньо. 
  3. Зберігати одяг з плямами поту та дезодоранту. На питання, чи можна прати шовкову сукню, якщо на ній залишилися такі сліди, відповідь однозначна – якнайшвидше. Спочатку дефект непомітний, проте згодом плями проступають і сукня з ними матиме неестетичний вигляд.

Шовкові речі сушаться у розправленому вигляді строго горизонтально. Вертикальна сушка, особливо на мотузці з прищіпками, деформує тканину.

Значення правильного догляду за шовковими виробами для їхньої довговічності

Знання та виконання правил з прання, сушіння та прасування одягу з даного матеріалу дозволяє носити його необмежений час. Шовк – це натуральна тканина, термін придатності якої немає обмежень. Ось чому важливо знати, як прати шовкову сукню чи костюм. Різний одяг із такої тканини можна вигідно купити в інтернет-магазині TO-BI. Тут представлений широкий асортимент жіночого одягу для ділового, вечірнього чи повсякденного образу.