шерсть мериноса

Тенденції сучасного світу зводяться до того, щоб використовувати якнайбільше натуральних матеріалів. Мода – не виняток. Більшість дизайнерів намагаються створювати свої колекції одягу, використовуючи натуральну сировину. Кутюр'є намагаються уникати синтетики, віддаючи переваги справжньому шовку, шерсті, бавовні.

Що таке шерсть мериноса

Великою популярністю серед майстрів користується шерсть мериноса. Цей матеріал відомий модельєрам дуже давно, але звичайні люди можуть чути про нього вперше. Що таке шерсть мериноса та звідки вона береться? Це натуральний матеріал, що складається із тонких, але дуже міцних волокон. Як визначити мериносову шерсть? Вона м'яка на дотик, її волокно тонше за людське волосся. Для її виготовлення використовується шерсть овець мериносових. Це тонкорунна порода, найпоширеніша в Австралії.

Що таке шерсть мериноса і як вона з'явилася?

Перші вівці-мериноси були виведені в Іспанії. Саме ця країна протягом багатьох років вважалася головним виробником та постачальником шерсті мериносу. Мериносова шерсть була елітним товаром, купівлю якого могла собі дозволити тільки багата людина. Продаж цього матеріалу був одним з основних джерел доходу в іспанців. Секрет обробки передавався з покоління до покоління. За вивіз поголів'я за межі Іспанії могла загрожувати страта.

Через деякий час, після численних воєн та протистоянь, кілька десятків овець було вивезено за межі країни. Так тварини потрапили до Англії, а потім і Австралії. Клімат зеленого континенту чудово підійшов для розведення цієї породи. Тому сьогодні найчастіше можна почути саме таке словосполучення – австралійський меринос.

Властивості мериносової шерсті

Матеріал має заслужену популярність серед професіоналів, які займаються створенням одягу, а також серед покупців. Чим хороший меринос і чому вироби з нього такі популярні:

Властивості мериносової вовни

  • М'якість та гіпоалергенність. Вважається, що цей матеріал у кілька разів м'якший за шовк. Не дивно, що блузи та сорочки, виготовлені із шерсті мериносу, подобаються навіть покупцям із ніжною шкірою. Крім того, мериносове руно вважається гіпоалергенним і підходить для пошиття одягу немовлятам та людям, схильним до алергічних реакцій. Воно має заспокійливий ефект.

  • Збереження тепла та повітропроникність. Що таке шерсть мериноса? Це натуральні волокна, між якими є безліч повітряних кишень. Завдяки цьому матеріал добре пропускає повітря, але зберігає природне тепло тіла. А завдяки гігроскопічності навіть у тонкому виробі з шерсті мериносів вам буде комфортно.

  • Стійкість до забруднень та відсутність запаху. Це корисні властивості шерсті мериноса, за які її високо цінують як швачки-професіонали, так і споживачі. Завдяки особливій структурі волокон бруд не проникає глибоко всередину виробу, а неприємні запахи не затримуються на одязі.

Крім того, шерсть мериноса має антистатичні властивості. У вас не буде електризуватися волосся, а також летіти іскри при носінні таких шерстяних речей.

Де застосовують шерсть мериносу?

Переваги шерсті мериноса очевидні, тому не дивно, що сировина широко використовується під час виробництва різних виробів. Насамперед йдеться про одяг та супутні аксесуари. З овечої шерсті виготовляють верхній одяг, спідниці, светри, комбінезони та сарафани. Крім того, якісна спідня білизна також може бути виготовлена з мериносового волокна. Воно дуже добре зігріває у холодну погоду. Якщо до натурального волокна додати трохи синтетичного, можна пошити не тільки одяг, але й інші важливі речі: чохли в салон авто, туристичне екіпірування. Також шерсть мериноса широко використовується для виготовлення домашнього текстилю.

Догляд за шерстяними речима з мериносу

Купивши светр або балаклаву з мериносової шерсті в To-Bi, слід вивчити, як доглядати за ними, щоб вони прослужили довше. Це досить делікатний матеріал, тому поводитися з ним потрібно акуратно. Перше питання, яке може виникнути: чи можна прати меринос у машинці? Так, для виробів дозволене прання, тільки в делікатному режимі, при температурі не більше 30 градусів. Оберти віджимання встановіть не більше 600.

Сушити одяг із мериносу слід у горизонтальному положенні, розклавши на сухому рушнику чи простирадлі. Якщо повісити речі на мотузку та закріпити прищіпками, вони деформуються та втратить привабливість. Зазвичай після висушування шерстяний одяг не потрібно прасувати. Але якщо вам здається, що річ трохи пом'ята, можна трохи пропрасувати через вологу марлю, не затримуючи праску на одному місці занадто довго.

Тепер ви знаєте все про шерсть мериноса: що це, звідки походить і де використовується. Речі із натурального матеріалу можна замовити в інтернет-магазині To-Bi. Ви зможете підібрати якісні вироби, вартість яких вас приємно здивує. Якщо ви шукаєте одяг недорого, загляньте на сторінку розпродажу. Тут ви знайдете товар за нижчими цінами. Вибравши потрібну річ, оформіть доставку, і придбання дуже швидко прибуде за вказаною вами адресою.